close
تبلیغات در اینترنت
معرفی کتاب
درباره من

سجاده ات را بگیر سمت بی کسی های خدا سرت را آنقدر پایین نگه دار که چشمت به حواس از نفس افتاده اش نیافتد دستت که به دامنش رسید... از عفت بر باد رفته دنیا بگو گریه هایت را کش بده تا دوباره خدا بودنش را باور کند تا شاید دستی به سر و روی دنیا بکشد فقط یادت باشد به روی خودت هم نیاوری کسانی روی غیبتش آنقدر حساب کرده اند که صندلی خالی اش را وجب به وجب سند زده اند ... ! خدایا معصومیت کودکی را به ما بازگردان..
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

نویسنده: Mr & Miss Mir
تاریخ : شنبه 17 تير 1396 | ساعت : 4:0 AM

 فاجعه ای به نام نوکیسگی

 

نوکیسگی را این گونه تعریف کرده اند:

 

قشری که از نظر در آمد به طبقه بالا و از نظر فرهنگی به طبقه پایین و حتی لمپن ها بسیار نزدیک است.

 

لمپن های فرهنگی، علاقه بسیاری به " خودنمایی" ، " دیده شدن" " عرض اندام" و "نوچه پروری" دارند. 

 

نو کیسه ها،از یک طبقه اجتماعی مبدا به یک طبقه اجتماعی مقصد پرتاپ شده اند. 

 

این پرتاب ناگهانی بر اثر یک اتفاق یا استفاده از رانت و شرایط و التهابات اقتصادی رخ می دهد.

 

آن ها، دیگر نه خود را به طبقه اجتماعی مبدا متعلق می دانند و نه با جایگاهی که اکنون کسب کرده اند، آشنایی دارند. 

یعنی از گذشته خود نفرت و از اکنون خود ترس و احساس حقارت دارند. 

 

نوکیسه برای این که به طبقه سابق خود ثابت کند که دیگر به آن ها تعلق ندارد و همچنین برای غلبه بر احساس حقارت خود در مقابل طبقه جدیدی که به آن پرتاب شده است، مجبور به تظاهر است و ساده ترین راه برای تظاهر، خرید دیوانه وار کالاهای لوکس، نمایش عروسی ها، میهمانی ها و خانه های آن چنانی شان است. 

 

اما فاجعه اصلی از جایی آغاز می شود که ما، فیلم و عکس عروسی ها، میهمانی ها، اتوموبیل ها و خانه های آن ها را از طریق پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی برای همدیگر ارسال می کنیم. 

 

ما با این کار به مزدوران تبلیغاتی آن ها تبدیل می شویم که بی مزد و منت ، به هدفی که آن ها دارند نزدیکشان می کنیم. آن هدف چیزی نیست جز تظاهر و دیده شدن. جاهلان عصر جدید نوچه های جدید لازم دارند. 

عده ای با موبایل های شان، عکس و فیلم آن ها را به اشتراک می گذارند و افتخار نوچگی آن ها را پذیرا می شوند.

 

بسیاری از آگاهان از نوکیسه ها متنفرند. 

زیرا می دانند نوکیسه ها بر خلاف سرمایه دارها ی واقعی و قشر ثروتمند سنتی، سرمایه خود را نه در کار آفرینی که در دلالی صرف می کنند. آن ها منابع مالی جامعه را بر اساس بی لیاقتی به دست گرفته اند و بر این تنفر دامن می زنند. 

 

اما فاجعه بزرگ تر وقتی رخ می دهد که هنگام تماشای فیلم عروسی ها و پارتی های این دسته، به جای آن که به فکر پس گرفتن حق خود باشیم، خودمان را جای این افراد می گذاریم و بر زندگی سطحی و انگل گونه این افراد حسرت می خوریم.

 

فاجعه آغاز شده است. 

شما صدایش را نمی شنوید.

 

📚 کتاب تازه به دوان رسيده ها

👤 دکتر علی شمیسا

|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 4

بازدیدها: 10
موضوعات: نوشته های بزرگان , معرفی کتاب ,
برچسب‌ها: فاجعه ای به نام نوکیسگی , چت , چتروم فارسی , رمان , فاجعه , کتاب تازه به دوران رسیده ها , ادبیات , علی شمیسا , کتاب های علی شمیسا ,
نویسنده: Mr & Miss Mir
تاریخ : پنجشنبه 15 تير 1396 | ساعت : 8:31 AM

 بررسی مرگ اندیشی در دو اثر مهم ایرانی؛ بوف کور و ملکوت

نقد کتاب ایرانی,نقد رمان

هفته نامه کرگدن - حامد قصری: گفت و گو با محمد صنعتی درباره دو کتاب بسیار مهم تاریخ ادبیات داستانی ایران که هم تاثیرگذار بوده اند و هم هنوز که هنوز است، خوانده می شوند.

ونسان مونتی، دوست نزدیک صادق هدایت، سال دقیق انتشار «بوف کور» را 1309 شمسی دانسته است. «ملکوت» بهرام صادقی هم نخستین بار سال 1340 در شماره نهم کیهان هفته منتشر شد. بوف کور جایگاه خاص خودش را نه تنها در ایران که در دنیای ادبیات پیدا کرده و به زبان های مختلف ترجمه شده است. اما ملکوت حکایت دیگری دارد و هنوز هم حرف و حدیث های بسیاری در خصوص این اثر وجود دارد.

بهرام صادقی را بیشتر با داستان های کوتاهش می شناسند و بین منتقدان بر سر ملکوت و نوع نگاه صادقی در این کتاب اختلاف نظر بسیاری است. خیلی ها بهرام صادقی را در ملکوت تحت تاثیر هدایت و بوف کور می دانند. برخی هم نثر و نگاه صادقی را در ملکوت مدرن و حتی آغاز عبور از هدایت می دانند.

پس از گذشت نزدیک به 90 سال از انتشار بوف کور و 60 سال از انتشار ملکوت، به سراغ دکتر محمد صنعتی، یکی از نظریه پردازان حوزه ادبیات رفته ایم و با او که نویسنده کتاب «صادق هدایت و هراس از مرگ» است، درباره مرگ اندیشی در بوف کور و همچنین مقایسه این دو اثر گفت و گو کرده ایم.
 
1057752_213.jpg
ادامه مطلب ...
نویسنده: Mr & Miss Mir
تاریخ : چهارشنبه 07 تير 1396 | ساعت : 9:15 AM

 معرفی و نقد رمان چراغ ها را من خاموش میکنم | زویا پیرزاد

معرفی و نقد کتاب


xe72_9789643056568c387e2b98f28e590d3c9f5

عنوان:  چراغ ها را من خاموش میکنم
موضوع:  داستان
نویسنده :   زویا پیرزاد
ناشر: نشر مرکز  
قطع:  رقعی
سال انتشار:  ۱۳۹۰
تعداد چاپ:  ۴۰
عرض:  ۱۵
ارتفاع:  ۲۱.۸
نوع جلد:  شومیز
تعداد صفحات:256

ادامه مطلب...
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0

بازدیدها: 14
موضوعات: دانلود رمان , معرفی کتاب , معرفی و نقد رمان ,
برچسب‌ها: معرفی و نقد رمان چراغ ها را من خاموش میکنم | زویا پیرزاد , معرفی و نقد رمان , معرفی کتاب , دانلود بهترین رمان ایرانی , دانلود بهترین رمان سال , چت , چتروم , عسل چت اصلی , اصیل چت , کافی چت , تالار چت ,
نویسنده: Mr & Miss Mir
تاریخ : چهارشنبه 07 تير 1396 | ساعت : 9:8 AM

 معرفی و نقد رمان چهل سالگی | ناهید طباطبایی

معرفی و نقد کتاب

nu9v_chehelc387e2b98f28e590d3c9f5329f890

عنوان:  چهل سالگی
موضوع:  داستان های فارسی قرن 14
نویسنده :   ناهید طباطبایی
ناشر:   چشمه
قطع:  رقعی
سال انتشار:  ۱۳۹۴
تعداد چاپ:  ۱۲
نوع جلد:  نرم
تعداد صفحات:  ۹۰
 
درباره کتاب:

«چهل سالگی» روایت زنده شدن خاطراتی خوشایند است که در مواجهه با واقعیت حال، کابوس‌هایی رونده می‌شود. داستان دلدادگی دیروز زن قهرمان داستان با سرخوردگی‌های اجتماعی امروزش گره می‌خورد. نگاه «ناهید طباطبایی» به ماجرا نگاهی دقیق و عمیق است. او توانسته دل‌نگرانی‌ها، سرخوردگی‌ها و روال طبیعی زندگی زنی امروزی و نسبتا خوشبخت را به تصویر بکشد. از روی این کتاب، فیلم موفقی نیز به کارگردانی «علی‌رضا رییسیان» ساخته شده است.
 

در چهل سالگی با شخصیت زنی روبه رو هستیم که در حال گذر از مرز جوانی به میان سالی ست. این زن به لحاظ درونی، سرگشته و آشفته و به لحاظ شخصیتی متزلزل و مردد است. داستان با خوابِ آشفته و نمادین این زن آغاز می شود...
 

بخش هایی از کتاب:

«آدم وقتی جوان است به پیری جور دیگری فکر می کند. فکر می کند پیری یک حالت عجیب و غریبی است که به اندازه صدها کیلومتر و صدها سال از آدم دور است. اما وقتی به آن می رسد می بیند هنوز همان دختر 15 ساله است که موهایش سفید شده، دور چشمهایش چین افتاده، پاهایش ضعف می رود و دیگر نمی تواند پله ها را سه تا یکی کند. و از همه بدتر بار خاطره هاست که روی دوش آدم سنگینی می کند... پیری فقط یک صورتک بدترکیب است که با یک من سریش می چسبانندش روی صورت آدم، ولی آن پشت جوانی است که دارد نفسش می گیرد. بعد یک دفعه می بینی پیر شدی و هنوز هیچ کدام از کارهایی که می خواستی نکردی».
 

«گفت: ببین، نباید خیلی نارحت بشوی، زن های چهل ساله بالاخره یک کار عجیب و غریبی ازشان سرمی زند، برای اینکه ثابت کنند هنوز پیر نشده اند یا دوست پسر می گیرند یا لباس های عجیب و غریب می پوشند و موهایشان را بنفش می کنند یا رژیم لاغری می گیرند یا دوباره بچه دار می شوند یا می روند کلاس زبان یا... چه می دانم، اما مطمئن باش همه این ها فقط یک مدت کوتاه است، خیلی زود به پیری عادت می کنند»...
ادامه مطلب...

 

 

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0

بازدیدها: 41
موضوعات: معرفی کتاب , معرفی و نقد رمان ,
برچسب‌ها: معرفی و نقد رمان , معرفی کتاب , دانلود بهترین رمان ایرانی , دانلود بهترین رمان سال , چت , چتروم , عسل چت اصلی , اصیل چت , کافی چت , تالار چت , معرفی و نقد رمان چهل سالگی | ناهید طباطبایی ,
نویسنده: Mr & Miss Mir
تاریخ : چهارشنبه 07 تير 1396 | ساعت : 8:53 AM

معرفی و نقد کتاب پستچی | چیستا یثربی

معرفی و نقد کتاب

txja_9786001198717c387e2b98f28e590d3c9f5

 

عنوان:  پستچی
موضوع:  رمان
نویسنده :   چیستا یثربی
ناشر:   قطره
قطع:  رقعی
سال انتشار:  ۱۳۹۵
تعداد چاپ:  ۲
نوع جلد:  نرم
تعداد صفحات:  ۱۲۰
 
 
درباره کتاب: 
 
چهارده ساله که بودم، عاشق پستچی محل شدم. خیلی تصادفی رفتم در را باز کنم و نامه را بگیرم، او پشتش به من بود. وقتی برگشت قلبم مثل یک بستنی، آب شد و ریخت رو زمین! انگار انسان نبود، فرشته بود! قاصد و پیک الهی بود، از بس زیبا و معصوم بود! شاید هجده، نوزده سالش بود. نامه را داد. با دست لرزان امضا کردم و آن قدر حالم بد بود که به زور خودکارش را از دستم بیرون کشید و رفت. از آن روز، کارم شد هر روز برای خودم نامه نوشتن و پست سفارشی! تمام خرجی هفتگی ام، برای نامه های سفارشی می رفت. تمام روز گرسنگی می کشیدم، اما هر روز یک نامه سفارشی برای خودم می فرستادم که او بیاید و زنگ بزند، امضا بخواهد، خودکارش را بدهد و من یک لحظه نگاهش کنم و برود...ادامه مطلب...
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0

بازدیدها: 52
موضوعات: معرفی کتاب , معرفی و نقد رمان ,
برچسب‌ها: معرفی و نقد کتاب پستچی | چیستا یثربی , معرفی و نقد رمان , معرفی کتاب , دانلود بهترین رمان ایرانی , دانلود بهترین رمان سال , چت , چتروم , عسل چت اصلی , اصیل چت , کافی چت , تالار چت ,
نویسنده: Mr & Miss Mir
تاریخ : سه شنبه 30 خرداد 1396 | ساعت : 9:20 AM

خداحافظ گاری کوپر

شما می‌دانید مغولستان خارجی کجاست؟ حتما می‌دانید! منتها ممکن است به این ناکجا آباد خودتان یک اسم دیگری داده باشید. این اسم را «لنی» روی ناکجا آباد خودش گذاشته. لنی یک جوان آمریکایی است که برای فرار از جنگ ویتنام به صورت غیر قانونی به سوئیس آمده و آن جا دارد برای خودش اسکی بازی می‌کند و عاشق تنهایی است. او دوست دارد کمتر کسی زبان انگلیسی بلد باشد و فکر می‌کند که عشق کار آدم‌ها را تمام می‌کند و از وابستگی بدش می‌آید و از پلیس بدش می‌آید. از خیلی چیزهای دیگر هم بدش می‌آید؛ فقط اسکی کردن را دوست دارد و عکس گاری کوپر را توی جیبش دارد و هر از چند گاهی آن را در می‌آورد و نگاه می‌کند و می‌گوید که مرگ گاری کوپر، مرگ معصومیت و مردانگی و خیلی چیزهای دیگر بوده. خودش هم برای فرار از دردسر همیشه دروغ می‌گوید و یک پا هولدن کالفیلد است، منتها بیشتر از هولدن جمله قصار توی چنته اش دارد و هنوز نمی‌داند روزگار چه بازی ای قرار است به سرش بیاورد و آشنایی با جس کارش را تمام می‌کند. عشق از همه چیز محکم تر است و جس را که می‌خواسته سر لنی کلاه بگذارد دوباره پیش او می‌کشاند و آن وقت دیگر لنی به مغولستان خارجی هم فکر نمی‌کند و خیلی چیز‌های دیگر و خیلی حرف‌های دیگر و...

رمانی که باید قبل از مرگ ان را بخوانیم

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0

بازدیدها: 11
موضوعات: نوشته های بزرگان , معرفی کتاب , معرفی و نقد رمان ,
برچسب‌ها: خداحافظ گاری کوپر , دانلود رمان , چت , چتروم , چت فارسی ,
نویسنده: Mr & Miss Mir
تاریخ : سه شنبه 30 خرداد 1396 | ساعت : 1:22 AM

معرفی کتاب جاودانگی اثر میلان کوندرا


خوب یک جورایی اسم کتاب به یکی از دیدگاه های اصلی کتاب یعنی همون جاودانگی اشاره داره . یعنی اینکه ما دلمان می خواهد جاودانه باشیم اما در ابعاد مختلف . بعضی به جاودانگی جهانی فکر می کنند و برخی می خواهند تنها در ذهن نزدیکانشان جاودان باشند ، اما به صورت مفصلی توضیح می دهد که منشا بسیاری از کارهای ما همین میل به جاودانگی است اینکه دلمان نمی خواهد عزیزانمان در نبودمان ما را فراموش نمایند . البته این فقط یکی از مفاهیم کتاب هست و کلا یک جوری نگاهی ژرف و فلسفی به بسیاری از مسیرها و حرکات ما در زندگی داره  و کوندرا خود در یکی از بخش‌های کتاب ضمن گفتگو با دوستش پروفسور آوناریوس در پاسخ به این سؤال که مشغول چه کاری است , می‌گوید: مشغول نوشتن کتابی است به نام سبکی تحمل ناپذیر هستی (بار هستی)

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0

بازدیدها: 28
موضوعات: معرفی کتاب , معرفی و نقد رمان ,
برچسب‌ها: میلان کوندرا , حشمت الله کامرانی , انتشارات فاخته , چت , چترم , چت روم , دانلود رمان ,
نویسنده: Mr & Miss Mir
تاریخ : شنبه 27 خرداد 1396 | ساعت : 2:20 AM

معرفی کتاب جنایات و مکافات از داستایفسکی

Image result for ‫معرفی کتاب جنایات و مکافات از داستایفسکی‬‎

امروز برای معرفی به شما یک کتاب که شاهکار جهانی هم هست، در نظر گرفته ایم.
کمتر کسی ست که اسم این کتاب که جنایات و مکافات نام داره نشنیده باشه.

«جنایت و مکافات»، شاهکار فیودور میخاییلوویچ داستایفسکی با ترجمه احد علیقلیان منتشر شده است.

داستایفسکی همچون یک فیلسوف و روان‌شناس به عمق روان و تفکرات شخصیت‌هایش نفوذ کرده و وجدان آدمی را آسیب شناسی می‌کند.

وی در ۱۸۶۵ میلادی رمان «جنایت و مکافات» را منتشر کرد.

این رمان اولین اثر مهم او به شمار می‌آید و می‌توان گفت امروزه پرخواننده‌ترین اثر داستایفسکی محسوب می‌شود.

شخصیت اصلی رمان، دانشجوی جوانی به نام راسکولنیکف است‏ که به ناچار تحصیل را رها می‌کند، سپس به دلیل تنگدستی و اصولی که خود نیز از توجیه کامل آنها عاجز است، مرتکب قتل پیرزنی رباخوار ‌شده و…

گرچه جنایت و مکافات داستان به قهقرا رفتن آدمی است، اما در عمق خود، نوری امید بخش دارد، داستایفسکی با هنر قصه گویی و تعلیق خود، این داستان روانشناسانه را برای هر مخاطبی تبدیل به اثری جذاب می‌کند.

او با مطرح کردن مسئله اخلاق، درونمایه‌های اندیشمندانه و نظریه‌های اجتماعی در اثر خود، از آن رمانی غنی و ارزشمند می‌سازد.

|
امتیاز مطلب : 1
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1

بازدیدها: 37
موضوعات: معرفی کتاب ,
برچسب‌ها: معرفی کتاب جنایات و مکافات از داستایفسکی , جنایات و مکافات , دانلود , دانلود رمان , دانلود کتاب , داستان , دانلود اهنگ , چت , چتروم , چت روم , کافی چت , دانلود فیلم جدید ,
آمار وبلاگ
کل مطالب : 140
کل نظرات : 3
افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا : 4


بازدید امروز : 26
باردید دیروز : 19
بازدید هفته : 45
بازدید ماه : 488
بازدید سال : 488
بازدید کلی : 11,845